0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ve Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Platformunun kurucusu Avukat Ahmet Nazif Yücel, Zonguldak’ta partililer ve bölge halkı ile bir araya geldi.

Türkiye’de çoğalan ve çığ gibi büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri 79 ilde Kılıçdaroğlu Platformu kurdu. Platformun kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı Avukat Ahmet Nazif Yücel Başkanlığında Kilise Yaman Restoranda toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

GELİYOR GELMEKTE OLAN…

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu Gönülleri Batı Karadeniz Koordinatörü Safiye Karaarslan, Batı Karadeniz bölge insanının Cumhurbaşkanı Adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sonuna kadar destek vereceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Karaarslan Konuşmasında “Öncelikle Batı Karadeniz olarak ülkemizin geleceği için elimizi taşın altına koyduğumuz, karanlık günleri aydınlığa çevirmek için adım attığımız bir yola çıkıyoruz. Ve bu mücadelemizi de böylesine anlamlı bir toplantıyla taçlandırarak birlikte olduğumuzu gösterdiğimiz ve bu platforma gönlünü koyarak katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum. Ben bir çocuk annesi ve bu ülkenin bir vatandaşı olarak ülkedeki her çocuğun başını yastığa mutlu koyması, anne-babaların geçim derdi olmadan yaşaması için kalben ve madden mücadele eden bir vatandaşım. Bazen sistemden dert yanmak kolaydır ancak o sistemin çarklarından biri olup kötü gidişata dur demek çetindir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup emanet ettiği cumhuriyeti, hayatını feda ederek kurduğu ülkeyi en iyi noktalara taşımak da bu toprakta yaşayan herkesin boynunun borcudur. Yıllardır bunun için büyük fedakarlıklar gösteren, tek başına kalsa bile dik duruşundan vazgeçmeyen, çocuklara huzurlu bir uyku, gençlere aydınlık bir gelecek, anne-babaların çocuğuna yetebildiği rahat bir hayat, ömrünü çalışarak geçirmiş vatandaşların emeklerinin karşılığını hakkıyla alabildiği bir kazanç, işçinin alnının terinin bir kıymetinin olduğu, haksızlığın hukuksuzluğun son bulduğu, akşam kimsenin yatağına aç gitmediği tertemiz bir ülke için ömrünü bu yola adamış bir lider olan Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı yolunda oluşturulmuş bu platformda bulunmak ise benim için bir onurdur. Burada doğmuş büyümüş bir kadın olarak bölgede kapısı çalınmayan hiçbir vatandaşımızın kalmayacağını, ihtiyaç hasıl olan her yere ekibimle birlikte ulaşacağımı, bölge olarak Cumhurbaşkanı adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklerini koordinatörlerimizin özverili çalışmaları doğrultusunda da hak ettiği sonuca ulaştıracağımı bilmenizi isterim. Biz, bu yolda atacağımız her adımın tarihi bir kıymetinin olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Yolumuzdan şaşmadan vatanımızı hak ettiği yerlere taşımak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bölge olarak tek yürek hareket edeceğimize, il koordinatörlerimin de benim de güvenimiz sonsuz. Şimdi herkes bilsin ki bu mücadele yarım kalmayacak, çocuklarımız için, gençlerimiz için, kıymetli büyüklerimiz için pırıl pırıl bir ülkeyi Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yeniden inşa edeceğiz. Bu bölgenin bir kızı olarak bu gönüllülüğe yürekten talim olacak, kötü gidişata dur diyecek, ülkesinin üstündeki kara bulutları dağıtacak yürekli Batı Karadenizliler olduğuna ve Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’ na sonsuz destek vereceğine adım kadar eminim. Bizler inandık. Siz de inanın! Geliyor gelmekte olan”

Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Platform Kurucusu Av. Ahmet Nazif Yücel ise konuşmasında, Platformun neden kurulduğunu ve asıl amacının ne olduğunu davetlilere aktardı. Yücel konuşmasında “Kemal Kılıçdaroğlu gönüllüleri platformu partiden bağımsız çalışan, gönülleri bir araya getiren platformdur. Bizim amacımız ve hedefimiz altılı masa içinde bulunan liderlerden birine Cumhurbaşkanlığı görevi verildiğinde ona hizmet etmek ve çalışmak. Parti içinde hiçbir yapıyla ters düşmeyeceğiz. Türkiye’de hiçbir kişinin ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için gönüllülük sayımızı çoğaltarak altılı masadan çıkacak olan lidere Cumhurbaşkanlığında destek olmak” dedi.

Av. Ahmet Nazif Yücel’in konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Toplantı çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Düzenlenen toplantıya Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Platform Kurucusu ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Av. Ahmet Nazif Yücel ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi İç Anadolu Koordinatörü Umut Erarslan, Partinin önceki dönem il başkanı Hakkı Güney, Partinin önceki dönem il başkanı Ahmet Altun, Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan, Gökçebey Kadın Kolları Başkanı Nermin Bozaklı, Önceki Dönem Saymanı Agah Yazıcıoğlu, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP