Sendikamız büyük bir hızla büyüyor…

Sendikamız büyük bir hızla büyüyor…

ABONE OL
17 Aralık 2022 07:34
Sendikamız büyük bir hızla büyüyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Sağlık Sendikası sendikacılığın başkenti Zonguldak’ta çalışmalarına devam ediyor. Kısa sürede ülke genelinde Genel Başkanımız Osman Kaya ve Sendika sözcümüz Aras Ali Altıntaş’ın ve tüm teşkilatlarımızın çabası ile büyük bir hızla büyüyen herhangi bir siyasi iltisağı olmayan ve sağlık camiasının sorunlarını cesurca, siyasi kaygı gütmeksizin masaya taşıyan sendikamız Zonguldak genelinde diğer sendikaların üye kaybına karşı üye sayısını arttırmakta.

Aras Ali Altıntaş ve Osman Kaya isimleri yeni atanan bir çok sağlıkçının yakından tanıdığı isimler. Yönetimden değil çalışandan yana olan sendikamız kısa sürede çok büyük ses getirmiş olacak ki yıllardır bürolarındaki koltuklar ve lüks resepsiyonlar arası mekik dokuyan tüm sendikacıları sahaya inmeye, üyelerinin dertlerini dinlemeye teşvik ettik. Genç sağlık sendikası olarak bölmeyen, ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen bir tutum ile tüm kurumların yöneticilerini ziyaret ediyoruz.

Her ne kadar bazı hastane başhekimleri bizleri kabul etmese de ziyaretimizin sabahında hastane asansörleri devre dışı kalsa da ziyaretlerimizden önce servisler hastane yöneticileri tarafından gezilip potansiyel üyelerimize göz dağı verilse de bizler 4688 sayılı sendikacılık kanununa aykırı bu tutum ve davranışları sehven yapılmış olarak kabul ediyoruz. Evrak kayıt süreçlerinde bazı memurlara bizimle ilgili süreç yavaşlatma talimatı gelmesi, müdürlük uzmanlarının üyelerimiz ile baş başa görüşmek istemesi gibi sendikacılık faaliyetlerini engelleyici ve yasa dışı uygulamaları ise yaşları bizlerden çok büyük olan sendika kadrolarının Genç Sağlık Sendikasının genç, dinamik ve hızlı kadrolarına yetişmek için yapılan küçük hesaplar olarak yorumluyoruz ve kanunlara aykırı durumlara yasal yollardan itiraz ediyoruz.

Tüm sağlıkçılar müsterih olsunlar, bizler gönül köprüleri kurmaya gelen gençlerden oluşan, sizleri yönetmeye değil sizlerle yol yürümeye niyetli bir sendikayız. Bırakın onlar bizim şahsımızla uğraşsınlar Biz de o esnada Zonguldak hastanelerindeki mesai eşitsizliklerini, iş yükünü, fiziki şartları konuşalım. 112 istasyonlarında üşüyen sağlıkçılarımızın ısınması için çabalayalım. Vaziyeti içler acısı olan toplum sağlığı merkezini ve içinde çalışan sağlıkçıların sorunlarını dinleyelim. Hastanelerimizde X-RAY cihazı olması için çabalayalım. Sağlıkçının yediği yemeği iyileştirelim, yemek sorunu olan sağlıkçılar için alternatif çözümler üretelim. Kısacası Sendika olmanın gerekliliklerini yerine getirelim.

Sözlerimi tamamlarken Tüm sağlıkçı arkadaşlarıma işlerine güle oynaya gittikleri, mobbing, adam kayırma, adaletsizlik kavramlarının geçmişteki kötü anılarda kaldığı sağlık kuruluşları bırakacağımızın sözünü veriyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’tüm ümidim gençliktedir’’ sözü ışığında durmadan çalışacağımızı temin ediyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP