Posbıyık, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

Posbıyık, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

ABONE OL
10 Temmuz 2023 18:54
Posbıyık, sel bölgesinde incelemelerde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Halil Posbıyık, aşırı yağışlar sonrası sel baskınına maruz kalan Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı’da zarar gören ev ve fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşırı yağışlar sonrası sel baskınına maruz kalan Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı’da zarar gören ev ve fabrikalarda incelemelerde bulundu. Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Posbıyık; “Biz belediye olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız. Elimizden gelen tüm imkanları ilk saatlerden itibaren seferber ettik. Ama maalesef Bölücek bölgesi hemen her yıl bu sorunu yaşıyor. Barajın taşması sonrası burada sel baskınları oluyor. Bu civarın sorundan kurtulması için hükümetin bir an evvel buradaki dereyi ıslah etmesi gerekiyor” dedi. Başkan Posbıyık ayrıca Zonguldak Valiliği koordinasyonunda selden etkilenen diğer bölgelere destek için iş makinesi ve kamyon gönderdiklerini bildirdi, zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşarı yağışlar sonrası su taşkınlarının yaşandığı Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı mahallelerinde incelemelerde bulundu, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP