Partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı…

Partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı…

ABONE OL
21 Aralık 2022 10:48
Partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ak Parti İlçe Teşkilatınca düzenlenen İstişare Toplantısında, partiye katılan üyelere rozetleri takıldı.

İlçedeki Öğretmenevi salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, Zonguldak’a önemli hizmetler yapıldığını savunarak, devam eden çalışmaların da tamamlanacağını söyledi.

İlçede yapılması kararlaştırılan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Kampüsü’nde temel atma aşamasına gelindiğini belirten Türkmen, “Üniversitemiz, fakülteden endişe etmeyin, o fakülte buraya gelecek. Rahat olun. Hem öğrencisi, hem de diğer işleriyle. Onda bir sıkıntımız yok” dedi.

Türkmen,  ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında çalışmaların devam ettiğini, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), emekliler ve diğer ekonomik sıkıntılarla ilgili en güzel sonuçlar alınacağını savundu.

AVCI: BİZİM RÜYAMIZ VAR!

Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı da, Ak Parti iktidarının ülke genelindeki bazı icraatlarından bahsederken, şunları kaydetti:

“Bizim bir rüyamız var. Artvin’den Samsun’a kadar olan Karadeniz sahil yolunun, Samsun üzerinden Sinop, Kastamonu, Zonguldak; Akçakoca, Karasu, Kocaeli ve üçüncü köprüye uzanan Doğu Karadeniz sahil yolunun batı aksında devamı. Zonguldak ile Filyos’u birleştirecek üç etaplık proje gerçekleştiriyoruz. Zonguldak-Kilimli arasını bitirdik. Devamında Kilimli-Muslu arasını bağlayacak. Ardından da Muslu’dan Filyos’a uzanan 7 sıralı tünelimiz var. Bu imalatlar tamamlandığında Zonguldak’ta 42 tünelimiz olacak.

Devrek, Ereğli arasındaki yol konusunda bunu il başkanları toplantımızda Cumhurbaşkanımıza izah ettik. Hem Zonguldak-Devrek, hem Devrek Ereğli yollarının görüşüldü. Ereğli Çevre yolu. İnşallah, milletvekillerimizle birlikte biz bu çevre yolunu da hayata geçirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Yığılca Alaplı arasında çalışmalar devam ediyor.”

İSİM VERMEDEN POSBIYIK’A!..

AK parti karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ise isim vermeden Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a eleştirilerde bulundu.

Bozrukt, şunları kaydetti:

“Birileri belediye meclis toplantılarını basın toplantılarına çevirip proje anlatmıyor sadece konuşuyor. Biz burada icraat anlatıyoruz. Biz burada sadece yapımına başlanan ve başlama aşamasına gelen projeleri sizlerle paylaşıyoruz. Kdz. Ereğli Özel Eğitim Kurumu’nun ihalesinin ne zaman yapılacağı Pazartesi yada Salı günü belli olacak. Türkiye’de Konya’dan sonra bu proje Kdz. Ereğli’de 10 bin metrekare üzerine hayata geçecek. Gündüz engelli bakım merkezini hayata geçiriyoruz. Kdz. Ereğli’ye bin 500 öğrenci kapasiteli iki ayrı yurt yapımı da 2023 yılı yatırım programına alınmış durumda. Kdz. Ereğli’ye 100 adet konut yapılacak. İlçemizde yeni alanlar bulduk, talep çok fazla. İnşallah ilçemize daha fazla konut yapmasını sağlayacağız. Çevre yolunun projesi yapıldı, inşallah 2023 yatırım programına alınacak. Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü projesi temel atma aşamasına geldi. Bizim Kdz. Ereğli olarak olmazsa olmazımız, talep gören bir fakülteyi ilçemize kazandırmak.”

Konuşmaların ardından, aralarında İYİ Partide çeşitli görevlere aday olan Sinan Durdu ile birlikte 80 kişiye parti rozeti takıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP