0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez Üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin etkilendiği 7.7 ve 7.6 lık depremler sonrasında Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan maden işçileri görev aldıkları deprem bölgelerinde 24 saat aralıksız enkazda kalan yaralıları kurtarmak için adeta zamanla yarışıyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki ayrı depremin ardından maden işçileri deprem bölgelerinde görev alan madenciler zamanla yarışarak yüzlerce canı kurtardı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu Armutçuk müessesinden dün yola çıkan son kafile askeri helikopter ile Hatay’a inerken, Armutçuk Müessesinde vardiya amiri olarak çalışan Cemal Yalçın’ın kız çocuğunu enkaz altından kurtardığı sırada çekilen görüntülerde duygulu anlar yaşandı.

SİDRA BÖYLE KURTARILDI

TTK Amasra Müessesesinde görevli madenciler deprem bölgesinde görev yaptıkları Hatay/Kırıkhan ilçesinde 5 yaşındaki Sidra isimli çocuğu enkaz altından çıkardı. Kardeşleri 8 aylık Nur ve 3 yaşındaki Seyfettin ise ne yazık ki güzel haber veremedik. Mekânları cennet olsun. Sidra sağlık kontrollerinin ardından ailesine teslim edildi.

MADENCİ İLE KÜÇÜK KIZIN DUYGUSAL KONUŞMASI

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) ekiplerinin kurtardığı bir başka küçük kız olan Sulin ile Madencinin diyaloğunda kızın yüzünü temizleyen madenci, “Bak ben buradayım. Sana kadar geldim. Seni buradan kurtaracağız” derken, küçük kız ise gözlerini kapatarak “Birazcık dinleneyim. Elim acıyor” cevabını vermesi kameralara yansıdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP