0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentin değişik noktalarında 3 yılda 7 yeni su deposu yaptı. Köseler Mahallesi’ne yapılan 2 deponun bağlantı hatları ile eski hatları değiştirmek için çalışmalar başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Köseler Mahallesi’nde 2 yeni su deposu inşaatını tamamladı, bağlantı hatları ve eski hatları değiştirmek için çalışmalarına başladı.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı su tüketimini sağlamak amacıyla 3 yılda 7 yeni su deposu yaptıklarını belirterek; “Osmantepe, Kestaneci, Öcallar Sokak, Sarıkokmaz’da 2 ve Köseler’de 2 yeni su deposu yaptık. Köseler Mahallesi’nde müdürlüğümüz tarafından 100 metreküp kapasiteli su terfi deposu ve 300 metreküplük su dağıtım deposu yapıldı. Hem depoları faaliyete almak hem de bölgedeki eskiyen hatları değiştirmek için ekiplerimiz tarafından çalışma başlatıldı. Yaklaşık 1 kilometre PE 100 içme suyu hattı döşendi. Hat üzerinden yine bina abone bağlantıları da değiştirilerek vatandaşın kesintisiz ve sağlıklı su tüketimi sağlanacak. Çalışmalarımız devam etmekte olup hava şartlarına göre yaklaşık 1 kilometre daha hat çalışması yapmayı planlıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP