Kırsal kesime arazi araçları ile yardım götürdüler…

Kırsal kesime arazi araçları ile yardım götürdüler…

ABONE OL
15 Şubat 2023 18:07
Kırsal kesime arazi araçları ile yardım götürdüler…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karadeniz Ereğli Alaplı Motor ve Doğa Sporları Kulübü, deprem bölgesine giderek 4X4 araçları ile kırsal kesimde ki vatandaşların ihtiyaçlarını ulaştırdı.

Ereğli Alaplı Motor ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Fatih Malhatun ve kulüp üyeleri, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 lık depremlerin ardından 100 battaniye, 200 çorap ve 40 çocuk 10 yetişkin botu, 150 bere, çocuk ve kadın pedleri, gıda maddeleri yaklaşık 50 bin liralık nakdi yardımı gerekli kurumlara teslim ettikten sonra 10 araç ve yaklaşık 25 kişi ile deprem bölgesine hareket etti. Kahramanmaraş’a ulaşan kulüp üyeleri burada İl Merkez Afet Koordinasyon merkezi ile görüşerek kırsal kesimde ekip ve donanım taşıma görevine başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Alaplı Motor ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Fatih Malhatun” Yaptığımız yardımların ardından kulüp üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte Kahramanmaraş’a yola çıktık. Burada İl Afet Koordinasyon merkezinin talimatları ile çalışmaya başladık. Ekip ve donanım taşımasının ardından yoğun kar yağışı sonrası ulaşılamayan köylerimize ve Elbistan’da gıda yardımlarını 24 saat olmak üzere ulaşılamayan noktalara ulaştırmaya çalıştık. Geve -20 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle de kömür ve odun nakliyesini gerçekleştirdik. Elimizden geleni yaparak dönüşümüzü gerçekleştirdik. Bir de şunu belirtmek isterim ki, bölgede ki en büyük ihtiyaç odun, kömür gıda olarak da bakliyat makarna ve buna benzer malzeme ihtiyacı var. Giysi yardımına şu anda ihtiyaç yok. Asrın felaketinde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan, yaralılarımıza şifalar diliyoruz”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP