Kaymakam Yapıcı Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Kaymakam Yapıcı Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

ABONE OL
10 Ocak 2023 14:38
Kaymakam Yapıcı Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Yapıcı mesajında şunları söyledi;

Gazetecilik; fedakârlık, sorumluluk ve bilgi birikimi isteyen son derece kritik öneme sahip bir meslektir. Milli mücadele yıllarında Türk basını, milli birliğin ve beraberliğin sağlanmasında, düşman işgaline karşı ülkenin sesi olmuştur.

Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, basın hayati bir önem taşımaktadır. Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Bu vesileyle, her zaman ve her fırsatta Devletinin, Milletinin ve Bayrağının yanında yer alan bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP