DOLAR

32,8406

-0.04%
EURO

35,6801

-0.03%
ALTIN(gr)

2.563,20

0,72%
BİST 100

10991.57

0,72%
İzin günleri belli oldu

İzin günleri belli oldu

ABONE OL
27 Aralık 2022 12:16
İzin günleri belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Bayar, kuaför ve berber esnafının pazar günleri tatil olması konusu ile ilgili açıklama yaptı.

Tatil uygulamasının 1 Ocak 2023’ten itibaren başladığını ifade eden Mehmet Bayar “Güzellik salonları ve berberler pazar günü tatil yapacak. Bayan kuaförlerin Salı günü izin yapması konusu devam ediyor” dedi.
Mehmet Bayar’ın açıklaması şöyle:

“Sektörümüz için oldukça uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve hatırlanacağı üzere 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle uygulamaya geçmesi düşünülen “berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönündeki karar” hazırlıkların tamamlanmaması nedeniyle ertelenmişti…

Şu an itibariyle tüm eksiklikler giderilmiş, taleplerimiz doğrultusunda mülki idare amirlerimizce belirlenen günlerde “berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir günlük tatil uygulaması” 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlayacaktır.

Bu bağlamda bir noktaya dikkatlerinizi çekmek istiyorum.

TESK, TOBB desteği ve Türkiye Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonumuzun talebi ile Ticaret Bakanlığımızca alınan bu karar; berber, kuaför ve güzellik salonu işletmeci ve çalışanlarının en azından haftanın bir günü dinlenme ve sosyalleşmelerine imkân tanımış; bu sayede zihin ve beden sağlıklarının korunmasına, motivasyon, performans ve hizmet kalitesinin artmasına ve daha da önemlisi aile bağları ile toplumsal bağların güçlenmesine katkı sağlamıştır.

Söz konusu tatil hakkının tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacak olması haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramalarını da engellenecektir.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında bizlere kazandırdıkları bu sosyal hak dolayısıyla başta Ticaret Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muş olmak üzere, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sayın Necmettin Erkan’a, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TESK Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’e, Türkiye Berberler Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyon Başkanımız Sayın Bayram Karakaş’a, Valilerimiz ve Kaymakamlarımıza ve uygulamayı hayata geçirecek tüm sektör çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki bu uygulama sektörümüz için bir milat olarak her daim hatırlanacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP