Günü birlik ev sahibine rekor ceza…

Günü birlik ev sahibine rekor ceza…

ABONE OL
31 Temmuz 2023 10:57
Günü birlik ev sahibine rekor ceza…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kayıtsız kiraya verilen günü birlik evlere yönelik  yönelik yaptığı denetimlerde iki daire sahibine 179 bin 142 TL ceza kesildi.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kayıtsız kiraya verilen günübirlik evlere yönelik   olarak il merkezinde yapılan denetimlerde İncivez Mahallesi’nde 2 dairenin kayıtsız günü birlik daire olarak kullanıldığı tespit edildi.
 Konu ile ilgili yapılan açıklamada: “İncivez Mahallesi’nde 2 dairenin kayıtsız günübirlik daire olarak kullanıldığı tespit edildi.

Söz konusu daireleri kayıtsız günübirlik kiraya veren şahsa Kimlik Bildirme Kanunu’na aykırı faaliyette bulunmaktan dolayı toplam 179 bin142 TL idari para cezası uygulanacaktır.

 Ayrıca kayıtsız günübirlik olarak kullanıldığı tespit edilen 1 dairede fuhşa teşvik ve aracılık suçunun işlendiği tespit edilmiş, bahse konu dairenin mühürlenmesi için gerekli yazışmalar yapılacaktır.

 Başta fuhşa teşvik ve aracılık, uyuşturucu madde kullanımı, terör vb. suçlarla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, suça karışmış aranan şahısların yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilebilmesi amacıyla kayıtsız günübirlik kiraya verilen evlerin tespitine yönelik denetimlere devam edilecektir’ denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP