Doğalgaz tamam, çalışmalar haziranda başlayacak

Doğalgaz tamam, çalışmalar haziranda başlayacak

ABONE OL
4 Mayıs 2023 18:32
Doğalgaz tamam, çalışmalar haziranda başlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Avukat Saffet Bozkurt, daha önce girişim başlattıkları Kandilli’ye doğalgaz verilmesi noktasında karar verildiğini ve çalışmaların Haziran ayı içerisinde başlayacağını duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nezdinde konuyu taşıdıklarını ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’dan Kandilli’ye doğalgaz için AKSA Enerji’ye gerekli izinlerin verildiğini müjdeleyen Bozkurt, “İlçe Başkanlığına gelmemizin hemen ardından Kandilli bölgesindeki vatandaşlarımızın da sıklıkla bizlere ulaştırdığı doğalgaz ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na girişimlerimiz oldu. Gelinen süreçte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ilgili firmaya gerekli izinler verildi, ruhsatlar alındı. Kandilli Beldemize doğalgaz getirilmesi noktasında işlemler tamamlandı. Haziran ayı içerisinde firma çalışmalarına başlayacak. Bu konuda emeği geçen başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personeline AK Parti Zonguldak Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, yöneticilerimize teşekkür ediyoruz, beldemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bozkurt süreci de yakından takip ettiklerini ayrıca Kandilli’de Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait atıl vaziyetteki bazı binaların da ihale yolu ile satışa çıkarılacağını, Kandilli’nin gelişimi ve sorunlarının çözümü noktasında üzerlerine düşen tüm sorumluluğu yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP