Başkan Keleş projelerini Bozkurt’a anlattı

Başkan Keleş projelerini Bozkurt’a anlattı

ABONE OL
13 Nisan 2023 12:58
Başkan Keleş projelerini Bozkurt’a anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Saffet Bozkurt, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile partinin kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri Kdz. Ereğli TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı Tasin Tanyıldız ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Çaygeç ile görüştü.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Zonguldak Milletvekili genel seçimlerinin ülkeye ve bölgeye hayırlı olmasını dileyerek, bu seçim döneminde tüm siyasi partilerin Kdz. Ereğli’ye milletvekili aday sıralamasında hak ettiği değeri gösterdiğini ifade etti. Bu noktada AK Parti’nin Kdz. Ereğli’ye ikinci sırayı vermesinin memnuniyetle karşılandığını ifade eden Başkan Keleş, ilçeye de hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Saffet Bozkurt ve beraberindeki heyete bilgiler verdi. Keleş konuşmasında “Kdz.Ereğli’de hiç olmayan bir yatırımı yapmak istiyoruz. İlçemize kafes balıkçılığı yatırımı için çalışma başlattık. 240 milyon dolar yeni ihracat demek Ereğli için. 1 yılda Ereğli’nin hiç kasasında olmayan 240milyon dolar demek. 1000 kişilik istihdam, ve çoğu da kadın istihdamı. 40bin tonluk bir kapasite yaklaşık 1500 kişi de olur ama ortalamasını ben söylüyorum. Yani yıllık ortalama her ay 1000 kişi çalışacak, maaş alacak buradan. 
Başkanım seninle beraber bu şehirde maç izliyoruz. Getirimiz Beyçayır saha, burada ben bunu bu şehre yakıştıramıyorum. İnşallah Allah sana bu stadı yapmayı nasip eder.  Allah bir insana hizmet etmek için bir şans verecek. Siyaset de burada ki en büyük aracı. Siyasetin buradaki fonksiyonu bir çok şeyin üstünde, o yüzden siyasi partiler var, ülkeyi yöneten bir iktidar var. Yapacak çok iş var. “ ifadelerine yer verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Saffet Bozkurt ise 14 Mayıs’tan sonra bölgeye alınması gereken hizmetler için mücadele edeceklerini ve ilçe başkanlığı döneminde olduğu gibi milletvekilliği döneminde de birlikte çalışacaklarını söyledi. Bozkurt; “İlçede en büyük sıkıntı işsizlik. Her gün gelen işsiz arkadaşların sorunlarını çözememek bizi üzüyor. Bu anlamda sizlerle birlikte istihdama yönelik her türlü projeye destek vermeye ve katkı sağlamaya hazırız.” Dedi. Bozkurt, 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek bir oy oranı ile yeniden Cumhurbaşkanı olacağını ve AK Parti’nin de mecliste rekor bir sayı ile yer alacağına inandığını dile getirdi.
AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer ise, yüksek istihdam rakamlı 3-4 proje ile Kdz.Ereğli’deki işsizlik sorunu noktasında bir rahatlama yaşanacağını dile getirdi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP