Milli Eğitim harekete geçti

Milli Eğitim harekete geçti

ABONE OL
21 Aralık 2022 08:32
Milli Eğitim harekete geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kilimli ilçesi Çatalağzı Beldesi’nde meydana gelen ve Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi 10. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Büşra Akın’ın hayatını kaybetmesine 18 öğrencinin yaralanmasına neden olan kazanın ardından il genelinde taşımalı eğitim yapan okullara WhatsApp üzerinden bildirim yaptı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara gönderdiği yazıda servis araçlarının evrak ve eksikliklerinin tespit edilerek kuruma bildirilmesi istedi.

Okul Müdürlerine gönderilen yazı şöyle: “Değerli arkadaşlar. Kilimli ilçemizde meydana gelen kazada bir evladımızı kaybettik. Taşıma araçlarının tüm evraklarını kontrol edelim. Eksikler var ise hemen Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirelim. Araç muayene, sigorta, psikoteknik vb. olması gereken tüm belgeleri kontrol edelim. Sizlere bunlar hakkında bilgi verildi. Gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ediyoruz. İyi çalışmalar diliyoruz.“

Milli Eğitim yetkilileri, bu uyarının sürekli yapıldığını belirterek, kazayla ilgili görevlendirilen müfettişlerin soruşturmayı başlattıklarını açıkladılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP