Likoğlu, aday adaylığı başvurusunu yaptı

Likoğlu, aday adaylığı başvurusunu yaptı

ABONE OL
18 Mart 2023 18:21
Likoğlu, aday adaylığı başvurusunu yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Genç İş insanı Uğur Likoğlu, partisi CHP’den Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Likoğlu, yazılı açıklamasında, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi yanı sıra 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için resmi başvurusunu, Ankara’daki CHP Genel Merkezine yaptığını belirtti.

36 yaşındaki Likoğlu Karadeniz Ereğli doğumlu olduğunu hatırlattığı açıklamasında, şunları kaydetti:

ŞEHRİN SORUNLARI RAPORLARA SIĞMIYOR

“Zonguldak’ın her karışında farklı anılar ve güzel dostlar biriktirdim. Bu şehirde yatırımımı yaptım, bu şehirde ticaretimi sürdürüyorum ve bu şehirde evlendim. Çocuklarım da benim gibi bu şehirde okula gidecek, bu şehirde yaşayacak. Ama maalesef ki şehrimiz her geçen gün kan kaybediyor. Bir dönem emeğin başkenti olarak anılan Zonguldak, hükümetlerin yanlış politikaları nedeniyle emekli kenti haline geldi. Geldiğimiz noktada gençlerimiz işsiz, başka şehirlere göç veriyoruz. Yeni yatırımları bölgemize kazandıramıyoruz. Kısacası çözüm bekleyen sorunlar raporlara sığmıyor.

KENDİMİ ŞEHRE SORUMLU HİSSEDİYORUM

Bu şehirde yaşayan genç bir birey olarak, kendimi şehre karşı sorumlu hissediyorum. İnşallah, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, Millet İttifakı olarak ülkemizin her bir ferdinin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız. Bu sebeple 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yıllardır her kademesinde yer aldığım partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğumu kıymetli Zonguldak halkı ve kamuoyu ile paylaşıyorum. Bilgi birikimimi, gençliğimi ve enerjimi bu şehir için harcamaya hazırım. İnancım odur ki, 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, halkımızın iradesiyle CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi top yekün bir başlangıca adım atarak, hak ettiğimiz düzene kavuşacağız. Sevgi ve Saygılarımla…”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP