Kotra: “Bazı şeylerin bazı insanlara nasıl yapıldığını göstermek istiyorum”

Kotra: “Bazı şeylerin bazı insanlara nasıl yapıldığını göstermek istiyorum”

ABONE OL
18 Nisan 2023 13:18
Kotra: “Bazı şeylerin bazı insanlara nasıl yapıldığını göstermek istiyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa Öztürk ve 1.sıra milletvekili adayı Murat Kotra Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1. Sıra milletvekili adayı Murat Kotra;” 2019’dan beri MYK üyesi olarak Zonguldak’ta görev yapıyorum. Bu süreçte 28. Dönem milletvekili seçimlerinde de çalıştığım bölgeden aday olma arzusunda bulundum sayın Genel Başkanımıza ilettiğimde de hayırlı olsun dedi. Vadi bölgesinde, Ereğli’de , merkezde çalışmalar yapıyoruz. Herkesi ziyaret ediyoruz köylerimizi dolaşıyoruz MHP’yi anlatıyoruz, cumhur ittifakını anlatıyoruz. Bir oy Cumhurbaşkanımıza bir oy MHP’ye istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda biteceğine inancımız sonsuzdur. 

3 MİLLETVEKİLİ ALIRIZ 
Biz 14 Mayıs saat 17:00’de esas kamuoyu çıkacak yani gerçek anketler ortaya çıkacak. MHP’nin Zonguldak’tan milletvekili veya milletvekilleri çıkartacağından hiç şüphem yok. Bu dönem 1 vekil çıkarttığımızda bir sonraki seçimde 3’ü bile zorlarız. MHP Zonguldak için çalışıyoruz demesi gerekiyor biz burdan belediye başkanı bile çıkartacağız. Biz Zonguldak’tan AKParti 2 MHP2 çıkarttığı zaman Cumhur İttifakı 4 milletvekili çıkarttı diyeceğiz. Biz her yerde cumhur ittifakını anlatıyoruz. Bizim önceliğimiz Cumhur ittifakı ne AKParti ne MHP o yüzden önceliğimiz cumhur ittifakı. 

BURAK EROLA GÖNDERME
Burak beye üzücü bir haber söyleyeyim ama cumhur ittifakı ezici bir oy üstünlüğü alacak. Burak beyin siyasetini gerçekten beğenirim kendisi bizi aradı tebrik etti ama bu duası inşallah kabul olmaz diyeceğim. 


FİLYOSTA ZONGULDAK ÇOCUKLARININ ÇALIŞMASI LAZIM
Doğalgazın karaya çıkması çok önemli ama filyos ile ilgili işe alımlarda şöyle bir olay var 11 bin işçi çalışıyor 9bin kişi dışardan alınmış. Oraya bir işçi alımı yapılacaksa önce Zonguldak çocuklarının alınması lazım. Çünkü filyos Zonguldak sınırları içerisinde. Erdemir ikametgah şartı koysun Kardemir bunu yapıyor önce yerli. TTK işçi alıyor her köye kontenjan versin işsiz kimse kalmasın. Yani önce bölgenin insanı işe girebilsin. Bakanları bıktıran bir milletvekili olacağım inşallah.

TTK’NIN NORM KADRO İLE ÇALIŞMASI LAZIM
Bin işçi alımı ile ilgili madenciye bir teşekkür demişti. Şimdi bin işçi alımına bin işçi daha alınacağı söyleniyor ama her zaman aynı şeyi söylüyorum TTK’nın norm kadro ile çalışması lazım. İki termik santralin yerli kömür kullanmasını istiyoruz. Biz taş kömürü kanunu çıksın istiyoruz linyitten ayrılsın istiyoruz. Zonguldak madenciliği en zor madencilik Manisa’dan ayrılması gerekiyor onlar orda 30 metre genişlikte çalışıyor biz burda 2 metre genişlikte çalışıyoruz. Zonguldak cumhuriyetin ilk vilayeti burası Atatürk’ün önem verdiği bir şehir. Zonguldak çok daha fazlasını hak ediyor. 

EPDK KARARINA SESİNİ YÜKSELTEN BİRİYİM
EPDK ya yanlış yapıyorsun diyerek sesini yükselten biriyim biz doğruya doğu yanlışa yanlış deriz. Zonguldak ile ilgili yanlış kararların karşısında biz olacağız. EPDK’nın kararına şer koyardım imza kesinlikle atmazdım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP