0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, tanımlanamayan havada süzülen ateş topunu andıran görüntü merak konusu olurken, bazı vatandaşları tedirgin etti. 

Karadeniz Ereğli ilçesinde geçtiğimiz günlerde, saat 23.30 sıralarında bir vatandaş tarafından kayda alınan esrarengiz ateş topunun denize düşerek sönümlendiği görülüyor.

Esrarengiz ışımayı, 17 saniye süreyle cep telefonu kamerasıyla kaydeden Alaplı’da yaşayan Özcan Kartal, o anları şöyle anlattı: “Görüntüleri Alaplı girişinden yakınlaştırarak çektim.  Ereğli tarafında plajlar mevkii ile huzurevinin olduğu kısım arasında tepeden yuvarlak şeklinde bir ışıma belirdi. Sonra yavaş şekilde hareket ederek denize doğru ilerlemeye başladı. On anda kaydetmeye başladım. Çok büyüktü. Süzülerek yavaşça denize düştüğü an sönümlendi. Başka görenler de oldu. Kısa süreli bir durumdu. Bağlantısı var mı, tesadüf mü bilmiyorum ancak denize düştükten sonra hafif bir rüzgâr hissettik ve denizde yine hafif dalgalanma yaşandı. Birkaç dakika sürdü. Öncesinden deniz durgundu, havada esinti yoktu. Biraz endişelendik. Acaba depremle ilgisi var mı diye. Ne olduğunu tanımlayamadık. Öyle dilek balonu falan değildi. Baya büyüktü tanımlayamadık. Benim gözlemlediğim kadarıyla tepenin arkasında belirdi. Net çıkış noktasını bilemiyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP