2’inci kurtarma ekibi Kahramanmaraş’ta görev yapacak

2’inci kurtarma ekibi Kahramanmaraş’ta görev yapacak

ABONE OL
9 Şubat 2023 18:14
2’inci kurtarma ekibi Kahramanmaraş’ta görev yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, deprem bölgesine 18 kişilik ikinci bir arama-kurtarma ekibini 3 araçla birlikte gönderdiklerini açıkladı.

Ereğli Belediyesi, depremin ilk günü bölgeye gönderilen 16 kişilik arama kurtarma ekibinden sonra AFAD’ın talebi üzerine 18 kişilik ikinci bir arama kurtarma ekibini bölgeye gönderdi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kahramanmaraş’ta bulunan Zonguldak Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör’ün arayarak yeni bir arama-kurtarma ekibi talebinde bulunduğunu belirterek; “Zonguldak AFAD Müdürü Ahmet bey, Kahramanmaraş’tan aradı. Ereğli halkına sizlerin aracılığınızla teşekkür ediyorum dedi. ‘Özellikle kurtarma ekibiniz burada büyük yararlılıklar gösteriyor’ dedi. Bizden yeni bir kurtarma ekibi talep etti. Biliyorsunuz, 16 kişilik kurtarma ekibimiz, 2 aracımız, 21 tanede personelimiz orada. İtfaiye Müdürü’ne talimat verdim, bölge için yeni bir ekip hazırladık ve yola çıktılar” dedi.

İtfaiye Merkez İstasyonu’ndan 18 kişilik yeni arama-kurtarma ekibini bölgeye uğurlayan İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş ise şunları söyledi:

“Arkadaşlar ülkemizde büyük bir acı yaşanıyor. 10 tane ilimizde büyük bir depremle sarsıldık. Can kayıpları çok yüksek oranda. Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatıyla 18 kişilik ikinci bir ekip hazırladık. 3 araç çıkacağız buradan. Kahramanmaraş’a hareket edeceğiz. Yolunuz açık olsun. Umutla bekleyen insanlarımızın bir nevi yarasına mehlem olmak için elimizden geleni yapacağız. Tüm arkadaşlarıma iyi yolculuklar diliyorum. Allah yardımcınız olsun.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP